VOX SINGERS
Chór Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki im. Themersonów
poniedziałek, środa
godz. 17:00 - 19:00
sala 0.30

©2012 - 2019 by VOX SINGERS

  • Vox Singers

Śpiewać to oni potrafią na medal! Vox Singers najlepszy w Europie

Aktualizacja: 28 sie 2019

art. TYGODNIK PŁOCKI


Chór Vox Singers, działający pod egidą Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki im. Themersonów znów pokazał, że jest najlepszy. Mistrzowskie wykonanie 5 piosenek, m. in. „Przed nocą i mgłą” z repertuaru Alicji Majewskiej oraz „Na cześć księdza Baki” Stanisława Soyki przyniosło płocczanom złoty medal podczas międzynarodowego konkursu European Choir Games w kategorii Grand Prix (Jazz, Pop, Show). Ten prestiżowy festiwal odbył się w dniach 8-10 sierpnia w Gotenburgu w Szwecji.

W kategorii pop, jazz, show choirs pokonał 13 grup m.in. z Indonezji, Włoch, Danii, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Gibraltaru, Izraela, Norwegi, Chin. W całym festiwalu uczestniczyło z kolei 171 chórów z 47 krajów. Jak przekonują uczestnicy, publiczność bardzo gorąco przyjęła występ płockiego chóru.

Chór Vox Singers działa od 7 lat. Tworzą go płocczanie oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości, których pasją jest śpiewanie. Chórem dyryguje Robert Majewski.

Chór od momentu powstania odnosi sukcesy. Praktycznie co roku od 2012 przywoził złote i srebrne medale z międzynarodowych festiwali. Vox Singers znajduje się też na liście najlepszych chórów świata w rankingu INTERKULTUR. Także płocczanie cenią swój chór. Organizowane w mieście koncerty Vox Singers cieszą się ogromnym zainteresowaniem, zwłaszcza, że są to wydarzenia, w których uczestniczą zaproszeni goście, a są to znani artyści. A wszystko zaczęło się od słynnego koncertu z Jerzym Zelnikiem i Haliną Łabonarską, podczas obchodów 868. rocznicy poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Płocku i 109. jej rekonsekracji.

Chór na swoim koncie ma również płyty m.in. „Taka jest miłość.” z aranżacjami najsłynniejszych kompozycji Włodzimierza Korcza, w tym „Odkryjemy miłość nieznaną”, „Taka jest miłość”, czy „Przed nocą i mgłą” (ballada z serialu „07 zgłoś się”).

BeeS

fot. arch. Vox Singers

Chór po ogłoszeniu wyników

3 wyświetlenia
  • Black Facebook Icon
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now