O NAS

Vox Singers – chór Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki został założony w 2012 roku i pracuje pod kierunkiem Roberta Majewskiego. Vox Singers specjalizuje się w wykonywaniu chóralnym standardów muzyki pop i jazz. Do największych sukcesów chóru należą: Złoty Medal na Europejskiej Olimpiadzie chóralnej w Goeteborgu (Szwecja, 2019), zwycięstwo kategorii "pop" i Złoty Dyplom na Golden State Choral Trophy w Monterey 2016 (Kalifornia, USA), Srebrny Dyplom na festiwalu Sing’n’Pray in Kobe (Japonia, 2018), Srebrny Medal na Europejskiej Olimpiadzie Chóralnej w rydze (Łotwa 2017), Srebrny Medal podczas Grand Prix of the Nations w Magdeburgu 2015 (Niemcy), Srebrny Medal w kategorii „muzyka pop” (na poziomie champions) na VIII Olimpiadzie Chóralnej w Rydze (2014), Złoty Dyplom i zwycięstwo kategorii „muzyka pop” podczas I European Choir Games Graz 2013 oraz Srebrna Wstęga zdobyta na Festiwalu Muzyki Bożonarodzeniowej i Adwentowej Praga 2012.

 

Dyrygent i znaczna część chórzystów od roku 1999 do października 2012 działali pod nazwą Vox Juventutis – chór PWSZ w Płocku.  Z tym składem odnieśli wiele znaczących sukcesów: Srebrny Dyplom na VI Word Choir Games (Olimpiada Chóralna) w Shaoxing (Chiny 2010), Srebrny Dyplom na VII Word Choir Games (Olimpiada Chóralna) w Cincinnati (USA 2012) – obie nagrody w kategorii „muzyka pop” czterokrotnie II miejsce -"Srebrna Wstęga" - na XIII, XIV, XVI i XXII Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym w Pradze - w latach 2003, 2004, 2006 i 2012; "Brązowy Dyplom na III Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym w Grado we Włoszech - 2001 rok. Chór współuczestniczył, wspólnie z Płocką Orkiestrą Symfoniczną, w nagraniu "Wielkiej Mszy Papieskiej - Beati Mundo Corde" Wojciecha Mrozka

 

Vox Singers koncertuje na imprezach kulturalnych organizowanych przez Urząd Miasta Płocka i Płocką Orkiestrę Symfoniczną.

 

Chórzyści występowali w Chinach (w polskim pawilonie podczas targów EXPO 2010), Grecji, Niemczech, Czechach, Bułgarii, Chorwacji, Turcji i na Ukrainie (wspólnie z Orkiestrą Filharmonii Lwowskiej). Zespół odbył również tournee koncertowe w USA, spotykając się z gorącym przyjęciem amerykańskiej publiczności i polonii. W grudniu 2016 r. TVN wyemitował reportaż o chórze w programie "Dzień dobry TVN". Podczas tego programu Vox Singers również wystąpili na żywo. W  sierpniu 2012 chór uczestniczył w programie TVP Polonia „Kulturalni PL”, a w sierpniu 2019 roku wystąpił w programie „Halo Polonia” (TVP Polonia).

 

Vox Singers ma w swoim repertuarze następujące dzieła oratoryjne i operowe: „Pasję wg Św. Jana” J. S. Bacha, "Mszę Nelsońską" J. Haydna, "IX Symfonię" L. v. Beethovena, "Sen nocy letniej" F. Mendelssohna, „Angelus”, „Exodus”, „Victoria” W. Kilara, "Traviatę" G. Verdiego, "West Side Story" L. Bernsteina, "Madama Buterfly" G. Pucciniego, "My Fair Lady" F. Loewe.

 

Vox Singers współpracował, m.in. z artystami tej miary, co: Rick Wakeman (Yes), Guy Prothoroe (Era), Olgą Pasiecznik, Małgorzatą Walewską, Wiesławem Ochmanem, Józefem Fraksteinem, Jerzym Knetigem, Alicją Majewską, Włodzimierzem Korczem, Grażyną Łobaszewką, Krystyną Prońko, Stanisławem Soyką, Adamem Strugiem, Joanną Lewandowską, Markiem Bałatą, zespołem Skaldowie, Bożeną Harasimowicz, Vladimirem Kiradjievem, Jackiem Laszczkowskim, Wojciechem Rodkiem.

 

Pod koniec 2013 roku ukazała się debiutancka płyta Vox Singers „Taka jest miłość.” Na krążku znalazły się aranżacje najsłynniejszych kompozycji Włodzimierza Korcza w tym „Odkryjemy miłość nieznaną”, „Taka jest miłość”, czy „Przed nocą i mgłą” (ballada z serialu „07 zgłoś się”).

 

W roku 2019 r. chór wydał płytę „Autostradą do nieba”. To pierwsze wydawnictwo nagrane z udziałem zespołu instrumentalnego. Na albumie znalazły się piosenki „Autostradą do nieba”, „Psalm stojących w kolejce”, „Jesteś lekiem na całe zło”, „Czas nas uczy pogody”, „Szalona krewetka”, „Kraków”, „Wołania Eurydyki” i Deszcz”. Poza nią chór Vox Singers nagrał dwie płyty z kolędami i utworami bożonarodzeniowymi.

 

Do swoich projektów angażuje najlepszych polskich aranżerów: Włodzimierza Korcza, Jerzego Satanowskiego, Marcina Mirowskiego, Wojciecha Steca, Michała Zawadzkiego i Piotra Lewandowskiego.

 

Emisją głosu zajmuje się Izabela Denst-Szydłowska, a akompaniatorem jest Tomasz Sarniak.

MECENAT: Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki jest miejską instytucją kultury. Został powołany Uchwałą Rady Miasta Nr 387/XVII/99 z dnia 12 października 1999 roku z trzech niezależnych instytucji: Wojewódzkiego Domu Kultury, Domu Kultury i Domu Darmstadt.

 

Realizujemy zadania związane z edukacją i animacją artystyczną, promocją amatorskiego ruchu artystycznego oraz upowszechnianiem kultury. Profesjonalna realizacja koncertów plenerowych i salowych, festiwale, plenerowe pokazy filmów, teatrów ulicznych, wystawy, cykle wydarzeń artystycznych, wydawnictwa, to tylko niektóre formy działalności POKIS. Naszą wizytówką są między innymi: Festiwal Reggaeland, Plenerowy Festiwal Multimedialny „Rynek Sztuki”, Cygańska Noc, cykle koncertów w ramach „Kawiarni Jazzowej” i „Alter-Stacji” oraz Transgraniczny Festiwal Sztuk im. Stefana Themersona SkArPa poświęcony twórczości wybitnego, urodzonego w Płocku, artysty. 

 

W strukturach naszej instytucji działają m.in.: Zespół Pieśni i Tańca „Wisła”, Kameralny Zespół Wokalny, kwintet blaszany Canzona, Płocka Kapela Podwórkowa, zespoły taneczne, koła fotograficzne, pracownie plastyczne i literackie i muzyczne. Prowadzimy współpracę międzynarodową z miastami partnerskimi Płocka.

 

Oferujemy usługi w zakresie współpracy przy organizacji imprez plenerowych, dysponujemy wykwalifikowaną kadrą oraz techniką sceniczną. Posiadamy nośniki reklamowe a także jeden z najnowocześniejszych obiektów kulturalnych w kraju, zadaszony Amfiteatr dla 3500 widzów, w którym realizujemy spektakularne koncerty gwiazd.

MECENAT: Urząd Miasta Płocka

Swego czasu, po kolejnym ogromnym sukcesie Vox Singers, powiedziałem, że są świetnymi ambasadorami Płocka. Swoje zdanie podtrzymuję, nie tylko z powodu regularnie zdobywanych przez chór medali i miejsc w światowej czołówce. Równie cenna, jak złote czy srebrne krążki - a nawet cenniejsza, według mnie - jest ich pasja wspólnego śpiewania oraz pragnienie bycia razem. 

 

I właśnie efektem tego wszystkiego są kolejne osiągnięcia i stworzenie prawdziwego zespołu, a jako kibic wiem, że nie zawsze nawet naj-wybitniejsi zawodnicy, zebrani razem, są dobrze rozumiejącą się drużyną. Chórzyści Vox Singers Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki wiedzą, jak to zrobić. Na takich ludzi warto stawiać, brać z nich przykład i po prostu chcieć poznać ich talent oraz miłość do muzyki.

 

Zachęcam do muzycznego spotkania z tymi zwyczajnymi-niezwyczajnymi ludźmi.

 

Andrzej Nowakowski

Prezydent Miasta Płocka

VOX SINGERS
Chór Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki im. Themersonów
poniedziałek, środa
godz. 17:00 - 19:00
sala 0.30

©2012 - 2019 by VOX SINGERS

  • Black Facebook Icon
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now